Vishay AC04000001200JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 120ohm, 21.9089V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+43.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 120ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 120ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT120R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 120ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J120R
RES 120 OHM 5% 1/4W AXIAL / 120 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Stackpole ElectronicsCF12JT120R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 120ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JT-52-120R
Res Carbon Film 120 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -350ppm/C to 500ppm/C Conformal Coated AXL Tape and Box
描述
Axial FIXED RESISTOR AC 0.217Diax0.650L 5.50mmx16.50mm 4W 120Ohm -10/ -80ppm/C
Res Wirewound 120 Ohm 5% 4W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack