Vishay AC01000005609JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 56ohm, 7.4833V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页12 年前
Upverter
IHS
Farnell
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF2JT56R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT56R0
Safety Metal Oxide Film 56 Ohms 5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof
TE Connectivity / AMP5-1879350-9
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupPNP300JR-73-56R
PNP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 56Ohm 0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
Yageo GroupKNP1WSJR-52-56R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 56ohm, 7.48V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 56 Ohm 5% 1W 100ppm/C to 180ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pac
Plug In Resistance Axial 56Ω ±5% 1W 100~+180ppm/℃
Ac01 56R 5% A1 Rohs Compliant: Yes
RES, 56R, 5%, 1W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 56ohm; Product Range: -; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature Coef