Vishay AC01000004707JA100
VISHAY AC01000004707JA100 Through Hole Resistor, 0.47 ohm, Axial Leaded, 1 W, 5%, AC Series
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页18 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.47ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000004707JAC00 Through Hole Resistor, 0.47 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Res Wirewound 0.5 Ohm 5% 5W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
Yageo GroupPNP300JR-73-0R47
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.47ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623795-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF100JB-73-0R47
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 0.47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.47ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, WIREWOUND, RES 0.47 OHMS, PWR-RTG 1 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC CORE
Res Wirewound 0.47 Ohm 5% 1W -80ppm/C to -10ppm/C Cement AXL Ammo
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 470mOhms -10/ -80ppm/C