Vishay 594D127X96R3C2T
594D Series 120 uF ±10% 6.3 V SMT Solid Conformal Coated Tantalum Chip Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet20 页4 年前
Datasheet7 页13 年前
Datasheet5 页16 年前
Datasheet5 页17 年前
Datasheet7 页13 年前
Datasheet6 页15 年前
Datasheet21 页11 年前
Farnell
Verical
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-08-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
594D Series 120 uF ±20% 6.3 V SMT Solid Conformal Coated Tantalum Chip Capacitor
Cap Tant Solid 120uF 6.3V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 120uF 6.3V C CASE 20% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) Pad SMD 0.19 Ohm 125C T/R
Panasonic6TPE120MAZB
Panasonic 6TPE120MAZB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Cap Tant Solid 120uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 120uF, Surface Mount, 2813
CAPACITOR TANT, 120UF 6.3V, 0.085 OHM, 0.1, SMD
Cap 120uF 6.3VDC 10% 7.1 X 3.2 X 2.5mm SMD T/R
CAPACITOR TANTALUM SMT 594D 6.3V 120UF
CT-0021-0 CAP,SMD,C,TANT,120UF,6.3V,10%
CAP TANTALUM 120UF 6.3V 10% SMD
CAPACITOR, TANTALUM, 6.3V, 120UF; Capacitance:120µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3V; Effective Series Resistance:0.085ohm; Series:594D; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:Low ESR; Case Style:SMD; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:7.1mm; External Length / Height:2.5mm; External Width:3.2mm; Leakage Current:6.3µA; Reel Quantity:500; Termination Type:SMD