Vishay 150D186X9035R2BE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 18uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
Newark
Farnell
New Yorker Electronics
_legacy Avnet
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupT140B186K030AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 30V, 10% +Tol, 10% -Tol, 18uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT110C186K035AS
Yageo GroupT110C186K050AS
Cap Tant Solid 18uF 50V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 1.2 Ohm 125C Bulk
Cap Tant Solid 18uF 15V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial (1%FR) 125C Bulk
Cap Tant Solid 18uF 15V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial (0.01%FR)
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 18uF, Through Hole Mount
描述
Solid-Electrolyte TANTALEX® Capacitors Hermetically-Sealed, Axial-Lead
CAP TANT 18UF 10% 35V AXIAL
CAPACITOR, TANTALUM, 35V, 18UF; Capacitance:18µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:35V; Series:150D; Capacitor Case Style:Axial; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Application:General Purpose; Body Diameter:7.34mm; Case Style:Axial; External Width:17.42mm; Lead Diameter:0.64mm; Lead Length:38.1mm; Leakage Current:3µA; Termination Type:Axial Leaded