Vishay WSL08057L100FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.0071ohm, 0.0298V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0805 [2012 Metric], Thick Film, 125 mW, 2.5 A, Surface Mount Device
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/10W 0603 / 0 Ohms Jumper Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Yageo GroupRC0603JR-070RL
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0ohm, Surface Mount, 0603
Resistor, Thick Film Chip; 0 Ohm; Case 0805; 0.125W; SMD; 150V
Yageo GroupRC0603FR-070RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0603 [1608 Metric], Thick Film, 100 mW, 1 A, Surface Mount
Yageo GroupRC0603JR-100RL
Zero Ohm Resistor, Jumper, 0603 [1608 Metric], Thick Film, 100 mW, 1 A, Surface Mount Device
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.0071 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
RES 0.0071 OHM 1% 1/8W 0805
WSL-0805 .0071 1% EK e3