United Chemi-Con ELXM181VSN271MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 180V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Datasheet3 页15 年前
United Chemi-Con
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAQ 200V 270muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 270UF 200 V DC, GR SERIES 10000H 25(DIA.)X25MM
NichiconUPT2D271MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 200V 270muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cornell Dubilier381LX271M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cap Aluminum Lytic 270uF 200V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 870mA 2000h 105C Bulk
Cornell DubilierSLP271M200A1P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 270uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 200V; 22X25
描述
±20% 1A@120Hz 10mm 180V 270uF Plugin,D22xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
SERIES: LXM; VOLT: 180; CAP: 270; DIA X LENGTH: 22X25; PACKAGING: SNAP-IN
CAP ALUM 270UF 20% 180V SNAP TH