United Chemi-Con APSC100ELL391MHB5S
Cap Aluminum 390uF 10V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.009 Ohm 5650mA 2000 hr 105C Bulk
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页15 年前
United Chemi-Con
3 个月趋势:
-4.73%
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-07-31
LTD Date2027-01-31
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSA6R3ELL391MHB5S
Cap Aluminum Lytic 390uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5080mA 2000h 105°C Bulk
Wurth Elektronik870025374006
WCAP-PTG5 Aluminum Polymer Capacitors
NichiconRR50J391MDN1
R5 Series 390 uF 6.3 V 20% Through Hole Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConAPS-6R3ELL391MHB5S
Cap Aluminum Lytic 390uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.012 Ohm 4770mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-Con6PS390MH11-T15
Cap Aluminum 390uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.012 Ohm 4.77mA 2000h 105°C Ammo Pack
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
10V 390uF Polymer ±20% 9mΩ 5.65A@100kHz Plugin,D8xL13mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS