TT Electronics BPC10100J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 10W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Electro Sonic
Newark
Future Electronics
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date1998-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERJ-XGNJ100Y
Res Thick Film 01005 10 Ohm 5% 0.031W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 10 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicEXB-N8V100JX
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivitySMW310RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 4122
TE ConnectivitySMW210RJT
SM Series 10 Ohm ±5 % 2 W ±200 ppm/°C Surface Mount Wirewound Resistor
描述
Res Thick Film 10 Ohm 5%35 10W ±100ppm
10¦¸ ¡À5% 10W ¡À100ppm/¡æ 25.4mm*25.4mm*2.54mm
TT Electronics/BI BPC10 100J 抵抗器
RESISTOR, THICK FILM, 10OHM, 10W, 5%; Re; RESISTOR, THICK FILM, 10OHM, 10W, 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film