Triad Magnetics VPL16-600
Transformer, split bobbin, pri: 115/230V, sec: 10VA, 16V@.63A, 8V@1.26A, leads
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页4 年前
JRH Electronics
Newark
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Triad MagneticsVPL12-800
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 6.3/12.6VAC
Triad MagneticsF-359XP
Power Transformer 1500Vrms 10VA 8 Terminal PC Pin Flange Mount/Through Hole
Triad MagneticsF-362XP
描述
Power Transformer 3500VAC 10VA 8 Terminal Wire Lead Flange Mount
Power Transformers Chassis, Lead, 10VA 16VDC@0.63A Series
16V Dual 10.0VA 115V,230V Dual , 36.52mm*71.44mm*44.45mm
POWER XFMR 16Vct@0.63A UL/cUL/TUV CHASSIS MOUNT
Power Transformers 16V@0.63A 8V@1.26A 10VA
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
Power Transformer; Output Current:1.26A; Output Voltage:8V; Supply Voltage:230V; Power Rating:10VA; Series:World; Transformer Type:Power; Transformer Mounting:Chassis; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes