Triad Magnetics VPL10-5000
Transformer, split bobbin, pri: 115/230V, sec: 50VA, 10V@5A, 5V@10A, leads, feet
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页4 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.04%
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.65
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Transformer 3500VAC 50VA 8 Terminal Wire Lead Flange Mount
10V 10A,5A Dual 50.0VA 115V,230V Dual , 57.15mm*101.6mm*65.09mm
POWER XFMR 10Vct@5A UL/cUL/TUV CHASSIS MOUNT
PWR XFMR LAMINATED 50.0VA CHAS
Power Transformer; Output Current:10A; Output Voltage:5V; Supply Voltage:230V; Power Rating:50VA; Series:World; Transformer Mounting:Chassis; Leaded Process Compatible:No; Peak Reflow Compatible (260 C):No ;RoHS Compliant: Yes