Triad Magnetics FS36-1000
18V(Parallel), 36V(Series) 1A, 2A Dual 36VA 115V, 230V Dual DIP 66.68mm*55.55mm*39.67mm
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Datasheet2 页0 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.42%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Transformer 2500Vrms 36VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
TRANSFORMER, 115/230V, PC MT, 36VA, 36V@1A, 18V@2A
POWER XFMR 36.0Vct@1.0A UL/cUL 115/230V SPLIT PACK PCB MOUN
Power Transformers PC Mount, 36VA, 8Pin 36VDC CT@1A Series
Split Bobbin Power Transformer, 36VA
Transformers 36VCT@1A 18V@2A DUAL PRIMARY 8 PIN
TRANSFORMER, ISO, 2 X 18V, 36VA
Transformer, Iso, 2 X 18V, 36Va; Pcb Transformer Type:Split Bobbin; Secondary Voltages:2 X 18V; Power Rating:36Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:1A; Isolation Voltage:2.5Kv Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FS36-1000