Triad Magnetics FS24-1500
Power Transformer 24.0V At 1.5A UL/CUL-115/230V Split Pack Pcb MOUNT/FS24-1500
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Datasheet2 页0 年前
JRH Electronics
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Transformer 2500Vrms 36VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
FS24 Series 24 V Dual Primary Dual Secondary Split Bobbin Power Transformer
12V(Parallel),24V(Series) Dual 36VA 115V,230V Dual 66.68mm*55.55mm*39.67mm
Power Transformers PC Mount, 36VA, 8Pin 24VDC CT@1.5A Series
Split Bobbin Power Transformer, 36VA
Transformers 24VCT@1.5A 12V@3A DUAL PRIMARY 8 PIN
BOBBINS TRANSFORMER; PCB Transformer Type:Split Bobbin; Secondary Voltages:2 x 12V; Power Rating:36VA; Frequency Range:50Hz / 60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:3A; Isolation Voltage:2.5kV; F
Bobbins Transformer; Supply Voltage:230V; Power Rating:36VA; Transformer Type:Power; Transformer Mounting:PC Board; Approval Bodies:cURus; External Depth:1.625"; External Height:1.563"; External Width:2.188"; Frequency:60Hz ;RoHS Compliant: Yes