Triad Magnetics FS24-100-C2
12V(Parallel), 24V(Series) 100mA, 200mA Dual 2.4VA 115V, 230V Dual DIP 34.93mm*28.58mm*30.15mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+96.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
描述
Transformer; class 2/3; 8-pin; 2.5VA; 115/230V x 24VCT at 0.1A; 12V at 0.2A
Power Transformer 4200Vrms 2.5VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
POWER XFMR 24 Vct @ 100 mA UL/cUL - Class 2/3, TUV, 115/230
Split Bobbin Power Transformer, 2.5VA
TRANSFORMER, ISO, 2 X 12V, 2.5VA
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE
Transformer, Iso, 2 X 12V, 2.5Va; Pcb Transformer Type:Split Bobbin; Secondary Voltages:2 X 12V; Power Rating:2.5Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:100Ma Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FS24-100-C2