Triad Magnetics FS20-1000
10V(Parallel), 20V(Series) 2A, 1A Dual 20VA 115V, 230V Dual DIP 57.15mm*47.63mm*36.5mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Datasheet2 页0 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Transformer 2500Vrms 20VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
TRANSFORMER, 115/230V, PC MT, 20VA, 20V@1A, 10V@2A
POWER XFMR 20.0Vct@1.0A UL/cUL 115/230V SPLIT PACK PCB MOUN
Split Pack Transformers 20VCT@1A 10V@2A DUAL PRIMARY 8 PIN
Split Bobbin Power Transformer, 20VA
Power Transformers PC Mount, 20VA 20VDC CT@1A Series
TRANSFORMER, ISO, 2 X 10V, 20VA
Transformer, Iso, 2 X 10V, 20Va; Pcb Transformer Type:Split Bobbin; Secondary Voltages:2 X 10V; Power Rating:20Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:1A; Isolation Voltage:2.5Kv Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FS20-1000