Triad Magnetics FS120-100
Transformer; 12VA; Sec: Ser 0.1A, Par 0.2A; Pri: 115/230V; Sec: Ser 120VCT, Par 60V; PC
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Datasheet2 页0 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 60/120VAC, PCB
60V(Parallel),120V(Series) 200mA,100mA Dual 12VA 115V,230V Dual 47.63mm*39.67mm*36.5mm
Power Transformer 2500Vrms 12VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
Power Xfmr 120.0Vct@0.100A Ul/Cul 115/230V Split Pack Pcb Mount/Fs120-100 Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics FS120-100
Split Bobbin Power Transformer, 12VA
Power Transformers 12VA 120V CT @ 0.1A Dual Pri. 8 Pin