Traco Power TSR 0.5-2425SM
0.5 Amp POL switching regulator, 4.75 to -32 VDC input, pos.-pos. circuit, SMD package
Production
价格与库存
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet4 页6 年前
Sager Power Systems
TME
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
XP PowerSR05S2V5
Switching Regulator, 0.5A, 330kHz Switching Freq-Max, SIP3
XP PowerSR05S1V8
XP PowerSR10S2V5
Linear Regulator Replacement DC DC Converter 1 Output 2.5V 1A 4.75V - 18V Input
Module DC-DC 1-OUT 3.3V 0.5A 1.65W 3-Pin SIP Module
Module DC-DC 1-OUT 15V 0.5A 7.5W 3-Pin SIP Module
Module DC-DC 1-OUT 5V 0.5A 2.5W 3-Pin SIP Module
描述
Traco Power
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1.25W, Hybrid
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 2.5V 0.5A 10-Pin SMD Module
TracoPower TSR 0.5-2425SM DC/DC Converter 24V to 12V SMD 500mA
2.5Vdc 0.5A, Switching Regulator Non-Isolated SMD Package
SMD-10P,15.3x9.6mm DC-DC Power Modules ROHS
TRACOPOWER , TSR , 2.5V , 4.75 ¡ú 32V
RS APAC
Dc-Dc Converter, 2.5V, 0.5A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:1.25W; Output Voltage Nom.:2.5V; Output Current Max:500Ma; Dc/Dc Converter Output Type:Fixed, Adjustable; Dc/Dc Converter Mounting:Surface Mount Device; Inputrohs Compliant: Yes |Traco Power TSR 0.5-2425SM