Torex XC9258A33CMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 1200kHz Switching Freq-Max, PDSO5
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页4 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9258A33CMR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2015-05-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-06-30
LTD Date2024-06-30
描述
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 3.3V 1A 2.5V to 5.5V 5-Pin SOT-25 T/R
Dc/Dc Conv, Sync Buck, 1.2Mhz, 105Deg C Rohs Compliant: Yes |Torex XC9258A33CMR-G
DC/DC CONV, SYNC BUCK, 1.2MHZ, 105DEG C; Available until stocks are exhausted