Torex XC9236E12CER-G
Switching Regulator, Current-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO6
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9236E12CER-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
描述
CURRENT-MODE ROHS3Compliant DUAL Not Qualified Switching Regulator IC 85C 1380kHz 0.6A 0.5mm
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 1.2V 600mA 1.8V to 6V 6-Pin USP-C T/R
Buck Yes 1.2MHz fixed 1 1.2V 6V 1.8V USP-6C
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC