Torex XC9236A25CMR-G
Switching Regulator, Current-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9236A25CMR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
描述
Dc/Dc Conv, Sync Buck, 1.2Mhz, 85Deg C Rohs Compliant: Yes |Torex XC9236A25CMR-G
CURRENT-MODE ROHS3Compliant DUAL INDUSTRIAL DC to DC switching regulator 85C 600mA 6V
Buck Yes 1.2MHz Fixed 1 2.5V 2.5V 6V 2V SOT-25
Conv DC-DC Single-OUT Step Down 2V 6V 5-Pin SOT-25 T/R
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
直流/直流转换器, 同步 降压, 1.2MHZ, 85度 C;