Torex XC9236A22CER-G
Switching Regulator, Current-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO6
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9236A22CER-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
描述
CURRENT-MODE ROHS3Compliant DUAL Not Qualified Switching Regulator IC 85C 1380kHz 0.6A 0.5mm
Conv DC-DC 2V to 6V Synchronous Step Down Single-Out 2.2V 0.6A 6-Pin USP-C EP T/R
Buck Yes 1.2MHz Fixed 1 2.2V 2.2V 6V 2V DFN
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC