Torex XC9236A16D0R-G
Switching Regulator, Current-mode, 0.6A, 3450kHz Switching Freq-Max, PBGA5
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.75%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9236A16D0R-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-10-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 1.6V 600mA 2V to 6V 5-Pin WLP T/R
CURRENT-MODE ROHS3Compliant BOTTOM Not Qualified Switching Regulator IC 85C 3450kHz 0.6A 0.254mm
Buck Yes 3MHz Fixed 1 1.6V 1.6V 6V 2V WLP-5-03
WLP-5-03 DC-DC Converters ROHS
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC