Torex XC9236A13CMR-G
Switching Regulator, Current-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9236A13CMR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
描述
CURRENT-MODE ROHS3Compliant DUAL Not Qualified Switching Regulator IC 85C 1380kHz 0.6A 0.95mm
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 1.3V 600mA 2V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
Buck Yes 1.2MHz Fixed 1 1.3V 1.3V 6V 2V SOT-25
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC