Torex XC9235B26CMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
Production
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9235B26CMR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-10-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 2.6V 600mA 2V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
IC REG BUCK 2.6V 600MA SOT25
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC