Torex XC9235A33CER-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO6
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页2 年前
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9235A33CER-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-10-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Boost Converter, Sync-Rect, PFM, DC-DC, 600 mA, with True-Cutoff and Ring-Killer
Texas InstrumentsTPS61070DDCR
Conv DC-DC 0.9V to 5.5V Synchronous Step Up Single-Out 1.8V to 5.5V 0.15A 6-Pin TSOT-23 T/R
Texas InstrumentsTPS61071DDCR
Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Synchronous Step Up Single-Out 2.3V to 5.5V 0.15A 6-Pin TSOT-23 T/R
2A Low-Voltage, current-mode synchronous PWM Buck Regulator
Boost Converter, Sync-Rect, PFM, DC-DC, 800 mA, with True-Cutoff and Ring-Killer
描述
Conv DC-DC 2V to 6V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 0.6A 6-Pin USP-C EP T/R
CURRENT-MODE ROHS3Compliant Fixed Positive Switching Regulator IC -40C~85C TA 1.2MHz 600mA 0.5mm
IC REG BUCK 3.3V 0.6A SYNC USP-6
Buck Yes 1.2MHz Fixed 1 3.3V 3.3V 6V 2V DFN