Torex XC9235A15CMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.6A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
数据表和文档
IHS
Datasheet33 页2 年前
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC9235A15CMR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Texas InstrumentsTPS61070DDCR
Conv DC-DC 0.9V to 5.5V Synchronous Step Up Single-Out 1.8V to 5.5V 0.15A 6-Pin TSOT-23 T/R
Texas InstrumentsTPS61073DDCR
Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Synchronous Step Up Single-Out 2.3V to 5.5V 0.15A 6-Pin TSOT-23 T/R
2A Low-Voltage, current-mode synchronous PWM Buck Regulator
Boost Converter, Sync-Rect, PFM, DC-DC, 600 mA, with True-Cutoff and Ring-Killer
Boost Converter, Sync-Rect, PFM, DC-DC, 800 mA, with True-Cutoff and Ring-Killer
描述
DC/DC Converter Synchronous Step-Down Single 1.5V 600mA 2V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
CURRENT-MODE ROHS3Compliant Fixed Positive Switching Regulator IC -40C~85C TA 1.2MHz 600mA 0.95mm
Buck Yes 1.2MHz Fixed 1 1.5V 1.5V 6V 2V SOT-25-5
IC REG BUCK 1.5V 600MA SOT25-5
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC SOT-25