Torex XC9142A36CMR-G
ROHS3Compliant SWITCHING REGULATOR Active Tape & Reel (TR) Switching Regulator IC
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2016-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.8A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
DC/DC Converter Synchronous Step-Up Single 3.6V 0.8A 0.65V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C / Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.6V 1 Output 500mA SC-74A, SOT-753
Boost Yes 1.2MHz Fixed 1 3.6V 3.6V 6V 650mV SOT-25
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C