Torex XC9142A21CMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.8A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
数据表和文档
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2016-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
DC/DC Converter Synchronous Step-Up Single 2.1V 0.8A 0.65V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
IC REG BOOST 2.1V 500MA SOT25
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C