Torex XC9141E36CMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.8A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
数据表和文档
描述
DC/DC Converter Synchronous Step-Up Single 3.6V 0.8A 0.65V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
IC REG BOOST 3.6V 500MA SOT25
SOT-25 DC-DC Converters ROHS
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C