Torex XC9141E28CMR-G
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.8A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO5
数据表和文档
描述
DC/DC Converter Synchronous Step-Up Single 2.8V 0.8A 0.65V to 6V 5-Pin SOT-25 T/R
IC REG BOOST 2.8V 500MA SOT25
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C