Torex XC9141A36CER-G
ROHS3Compliant SWITCHING REGULATOR Active Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au) Switching Regulator IC
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
描述
Switching Regulator, Voltage-mode, 0.8A, 1380kHz Switching Freq-Max, PDSO6
DC/DC Converter Synchronous Step-Up Single 3.6V 0.8A 0.65V to 6V 6-Pin USP-C T/R
Boost Yes 1.2MHz Fixed 1 3.6V 3.6V 6V 650mV