Torex XC6802A42XER-G
Battery Charger/Constant Current/Constant Voltage Li-Ion 800mA 4.2V 6-Pin USP T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页2 年前
HQonline
Newark
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC6802A42XER-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-05-31
LTD Date2030-05-31
相关零件
EAR99 MCP73826 Matte Tin (Sn) Tape & Reel (TR) battery charger 5.2V 560mA 0.95mm -20C~85C TA
Texas InstrumentsBQ29732DSET
Lithium-ion / lithium-polymer advanced single-cell battery protector 6-WSON -40 to 85
Texas InstrumentsBQ29703DSET
ACTIVE (Last Updated: 5days ago) DUAL Tape & Reel (TR) e4 battery management 4muA 8V 1.5mm -40C~85C TA
Li-Ion/Li Polymer Advanced Single-Cell Battery Protector IC Family 6-WSON -40 to 85
Analog DevicesADP3820ARTZ-4.2RL7
EAR99 Matte Tin (Sn) Cut Tape (CT) Lead Free battery charger 4.2V 1A 0.95mm 85C
MCP73831 Series Single-Cell Li-Ion/Li-Polymer Battery Charge Controller SOT-23-5
描述
EAR99 XC6802 Nickel/Silver/Gold (Ni/Ag/Au) Tape & Reel (TR) battery charger 5V 500mA 0.5mm -40C~85C TA
Ic, Battery Charger, Li-Ion, Usp-6C; Battery Type:Li-Ion; Input Voltage:6V; Battery Charge Voltage:2.9V; Charge Current Max:800Ma; Battery Ic Case Style:Usp-6C; No. Of Pins:6Pins; No. Of Series Cells:1; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Torex XC6802A42XER-G