Torex XC6223H301MR-G
80dB 100¦ÌA Fixed 300mA 1.6V 3V 5.5V 305mV@ 300mA 45mV 0.1%/V SOT-23
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet30 页4 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC6223H301MR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2010-02-05
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.305V Dropout, PDSO5
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 5-Pin SOT-25 T/R
稳压器, LDO, 300MA, 3.0V, HS, LN, SOT-25;
Ldo, 300Ma, 3.0V, Hs, Ln, Sot-25; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:1.6V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:3V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:300Ma; Ldo Regulator Rohs Compliant: Yes |Torex XC6223H301MR-G