Torex XC6222B301MR-G
65dB(1kHz) 220¦ÌA fixed 700mA 1 3V 1.7V 3V 6V 200mV@ 300mA 85mV 0.1%/V SOT-23
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页3 年前
TME
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.77%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC6222B301MR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Introduction Date2010-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Auto Low Power Mode Auto-discharge, 2.8 V
Linear Voltage Regulator, LDO, 150 mA, with Auto Low Power Mode Auto-discharge, 3.3 V
NCP103 Series 1.8 V 150 mA Positive Fixed CMOS Low Dropout Regulator - UDFN-4
Texas InstrumentsLP3990TLX-2.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable & low-VOUT 4-DSBGA -40 to 125
Texas InstrumentsTPS731125DBVR
LDO Regulator Pos 2.5V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Texas InstrumentsTPS731125DBVT
描述
Ldo, Fixed, 3V, 0.7A, -40 To 85Deg C Rohs Compliant: Yes |Torex XC6222B301MR-G
Reverse Current Protection, 700mA High Speed LDO Regulator
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.2V Dropout, PDSO5
稳压器, LDO, 固定, 3V, 0.7A, -40 至 85度 C;
LDO Regulator Pos 3V 0.7A 5-Pin SOT-25 T/R
IC REG LINEAR 3V 700MA SOT-25-5
XC6222 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity voltage regulator linear 120mV 2.9mm 700mA 250mW