Torex XC6220B12BMR-G
Active GULL WING CMOS 8542.39.00.01 Linear Voltage Regulator IC 125C 1A 2.9mm 1.29V
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Torex XC6220B12BMR-G 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
50dB(1kHz) 18¦ÌA Fixed 1A 1 1.25V 1.6V 1.25V 6V 460mV@ 1A 45mV 0.2(Typ) SOT-25
Fixed Positive LDO Regulator, 1.25V, 0.7V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Voltage Regulator Positive 1.2V 1A 5-Pin SOT-25 T/R