Texas Instruments TPA3100D2IRGZRQ1
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 21.8W Class-D Automotive 48-Pin VQFN EP T/R
Production
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet38 页12 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet37 页14 年前
Technical Drawing2 页14 年前
SHENGYU ELECTRONICS
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZR
10-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZT
Texas InstrumentsTPA3101D2RGZTG4
10-W Stereo Class-D Audio Power Amplifier (TPA3101) 48-VQFN -40 to 85
Texas InstrumentsTAS5766MRMTR
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 50W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
描述
0.11%@ 8¦¸ @ 10W 2-Channel (Stereo) 10V 21.8*2 @ 8¦¸ 26V 8¦¸ D QFN , 7mm*7mm*900¦Ìm
Automotive, 20-W, 2-ch, 10- to 26-V supply analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
8542.33.00.01 TPA3100 Tape & Reel (TR) Differential Inputs Mute Short-Circuit and Thermal Protection Shutdown audio amplifier 10V 900mum 21.8W x 2 @ 8Ohm 26.5mA