Texas Instruments TL760M33QKVURQ1
Automotive 500-mA, 26-V, high-accuracy, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing2 页9 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet12 页12 年前
Datasheet9 页14 年前
Datasheet6 页16 年前
Technical Drawing2 页17 年前
LCSC
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.19%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsTLV2217-25KVURG3
500-mA, 12-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
STMicroelectronicsLF25ABDT-TRY
Very low drop voltage regulators with inhibit | IC REG LINEAR 2.5V 500MA DPAK
STMicroelectronicsLF18CDT-TRY
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 1.3V Dropout, BIPolar, PSSO2
Texas InstrumentsUA78M09CKVURG3
80dB(120Hz) 4.6mA Fixed 500mA 1 9V 11.5V 9V 26V 2V@ 350mA 180mV 100mV TO-252-3 , 2.52mm
STMicroelectronicsLF80CDT-TRY
LDO Regulator Pos 8V 0.5A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Texas InstrumentsLM317MKVURG3
500mA Adjustable 1.25V~37V positive 40V TO-252-3 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
描述
62dB(100Hz) 15mA Fixed 500mA 1 3.3V 3.8V 3.3V 26V 500mV@ 500mA 30mV 25mV TO-252-3 2.52mm
500mA 62dB@(100Hz) null 3.3V positive 26V TO-252-3 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
LDO Regulator Pos 3.3V 0.5A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R / IC REG LDO 3.3V 0.5A TO252-3
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.5V Dropout, BIPolar, PSSO3
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
LOW DROP-OUT VOLTAGE REGULATORS
TL760 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage voltage regulator linear 400mV 2.52mm 500mA -40C~125C