Texas Instruments TL750M05QKTTRQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-DDPAK/TO-263 -40 to 125
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet23 页11 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing2 页12 年前
Datasheet19 页14 年前
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.26%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsTL750M05CKTTR
750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-DDPAK/TO-263 0 to 125
MIC2940A Series 5 V Fixed Output Voltage 1.25 A SMT LDO Regulator -TO-263-3
Texas InstrumentsTL750M12QKTTRQ1
Texas InstrumentsLM2940CS-12
1-A, 26-V, high-PSRR, low-dropout voltage regulator 3-DDPAK/TO-263 0 to 125
MIC2940A Series 3.3 V Fixed Output Voltage 1.25 A SMT LDO Regulator - TO-263-3
LDO Regulator Pos 5V 1.5A Automotive 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
描述
TL750 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage Reverse Polarity voltage regulator linear 500mV 4.83mm 750mA -40C~125C
Single Channel LDO Voltage Regulator; Voltage Regulator Type:Fixed Positive LDO Linear; Input Voltage Primary Max:26V; Output Voltage Max:5V; Output Current Max:750mA; Dropout Voltage, Vdo:600mV; No. of Outputs:1 ;RoHS Compliant: Yes