Texas Instruments SN74AHCT14QPWRG4Q1
Automotive 6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 125
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet13 页12 年前
Datasheet9 页14 年前
Technical Drawing2 页15 年前
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
工程资源
相关零件
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP, 74AHCT14
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP, 74VHCT14
Texas InstrumentsSN74AHCT04PWR
6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with TTL-compatible CMOS inputs 14-TSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsSN74AHCT04PW
74VHCT Series 4.5 to 5 V CMOS Quad 2-Input NAND Gate - TSSOP-14
描述
Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS Automotive 14-Pin TSSOP T/R
Buffer Inverter Schmitt Trigger 74AHCT14 EAR99 Automotive AEC-Q100 74AHCT logic gate circuit 8ns @ 5V 50pF 1.2mm 8mA 8mA 1.9V-2.1V