Texas Instruments LMS8117AMP-1.8
1A Fixed / Adjustable Output Linear Regulator / LDO 4-SOT-223 0 to 125
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing2 页23 年前
Upverter
National Semiconductor
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Texas InstrumentsLM1117MPX-ADJ
Low Dropout Regulator 1.25 Volt to 13.8 Volt 1.5A 4-Pin (3+Tab) SOT-223 Tape and Reel
Texas InstrumentsLM1117IMP-5.0/NOPB
800-mA 15-V linear voltage regulator ; 4-SOT-223 -40 to 125
Texas InstrumentsLM1117MP-5.0/NOPB
800-mA 15-V linear voltage regulator ; 4-SOT-223 0 to 125
STMicroelectronicsLD1117STR
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 15V 1.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
NCV1117 Series 1 A 1.5 V Fixed Output LDO Voltage Regulator - SOT-223
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 1.2V Dropout, BIPolar, PDSO4
描述
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Non-RoHS Compliant voltage regulator linear 3.2V 6.5mm 1A 0C~125C
Linear Voltage Regulator IC; Voltage Regulator Type:LDO Linear; Input Voltage Primary Max:15V; Output Voltage Max:1.8V; Output Current Max:1A; Dropout Voltage, Vdo:1.2V; Voltage Tolerance ±:0.01%; No. of Outputs:1 ;RoHS Compliant: No