Telemecanique XS8C2A1MAU20
Inductive, Rectangular Proximity Sensor, PBT, 1/2 in Connector, 2 Wires, Shielded
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Burklin Elektronik
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Introduction Date2023-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR, M18 UNSH, NPB, 16MM, PNP, NO, M12, E2A SERIES
Omron Automation E2A-M30KN20-M1-B1 Proximity Sensor, M30 UNSH,NPB,20MM,PNP,NO,M12
INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR, M8, 2 MM DETECTION RANGE, 12 TO 24VDC, IP67
描述
Telemecanique Sensors Inductive Block Proximity Sensor, 20 mm Detection, 2-Wire NO, 20 → 264 V ac/dc
PROXIMITY SENSOR, ACDC, NO, 2-WIRE, FLUSH SN 20MM CONN U20
Square D (Schneider Electric) XS8C2A1MAU20 XSProximity Sensor. Telemecanique OsiSense XS Square D Proximity Sensor, Fixed Flat Form, Series: XS8, Inductive Sensing Method, 0.79 in Sensing Distance, 0 to 0.63 in Measuring, 5-Position Turret Head Sensing Position, <=3% Accuracy, Discrete Output, 1NO Contact Configuration, 20 to 264 VAC/VDC, 24 to 240 VDC, 24 to 240 VAC, <=25/<=50 Hz Frequency Response, 3 Pin 1/2-20 UNF Male Connection, <=1.2 ms Response, 40 mm L x 70 mm W x 40 mm H Size, IP65/IP67/IP69K Enclosure, -25 to 70 deg C, Flush Mounting, PBT, Environ. Additional Description: SQD -XS8C2A1MAU20 (N) ACDC NO 2WIRE FLUSH SN 20MM CONN U20. Catalog Description: Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 24...240VAC/DC, 1/2.