Telemecanique XS1N30PA349
Proximity Sensor Inductive NO PNP 2cm 12V to 24V
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
TodayComponents
供应链
Country of OriginFrance
Introduction Date2019-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Omron Automation E2A-M18KN16-WP-B1 2M Proximity Sensor, M18 UNSH,NPB,16MM,PNP,NO,2M CAB
描述
inductive sensor XS1 M30 - L43mm - brass - Sn20mm - 12..24VDC - cable 2m
Inductive Proximity Sensor, Pnp, 24V; Product Range:Xs Series; Sensing Range Max:20Mm; Sensor Output Type:Pnp; Supply Voltage Dc Max:24V; Supply Voltage Dc Min:12V; Thread Size - Metric:M30 Rohs Compliant: Yes |Telemecanique Sensors XS1N30PA349
TELEMECANIQUE SENSORS XS1N30PA349 Proximity Sensor, Inductive, 30mm, PNP, . More details: Cylindrical Proximity Sensor, Sensing Method Inductive, Diameter 30mm, Power Requirement 12 to 24VDC, Circuit Type PNP, Output Mode NO, Shielded, NEMA Rating 4X, IP Rating 68, 69K, Electrical Connection 2m Cable, Case Material Nickel Plated Brass, Basic Material Metal, Max. Detecting Distance 20.0mm, Length 41mm, Operating Frequency 500 Hz, Operating Temp. Range -13 Degrees to 122 Degrees F, Max. Current Load 200mA, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Compliance, RoHS