Telemecanique XS1N12PA349D
Proximity Sensor Inductive NO PNP 4mm 12V to 24V
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 页6 年前
Datasheet2 页21 年前
TodayComponents
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+231%
相关零件
Proximity Sensor, M12LNG,SHLD,NPB,4MM,PNP,NC,M12, E2A Series
Omron Automation E2A-M12KS04-M1-C2 Proximity Sensor, M12 SHLD,NPB,4MM,NPN,NC,M12 CON
Proximity Sensor NO NPN 4mm 10V to 32V 4-Pin
描述
inductive sensor XS1 M12 - L50mm - brass - Sn4mm - 12..24VDC - M12
INDUCTIVE SENSOR 24VDC 200MA XS +OPTIONS ROHS COMPLIANT: YES
Schneider Electric OsiSense Inductieve naderingsschakelaar - XS1N12PA349D
SWITCH, PROXIMITY, M12 PNP, DISTANCE SENSING MAX 3.2MM
10/38VDC 4MM SENSING RANGE NO PNP SCP OUTPUT THREADED METAL BARREL QD
Plug-in increased sensor,M12 PNP NO
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
PROXIMITY SWITCH, M12, PNP; Sensor Input:Inductive; Frequency Response Range:300Hz; Supply Voltage Range DC:10V to 38V; Connector Type:M12 Plug-in; Contact Current Max:200mA; External Length / Height:45mm; Frequency Response Max:2.5kHz; IP / NEMA Rating:IP67; Load Current Max:200mA; Operating Frequency:300Hz; Operating Temperature Max:50°C; Operating Temperature Min:-25°C; Output Type:PNP; Sensing Distance Max:3.2mm; Sensing Range:0mm to 4mm; Sensing Range Max:4mm; Sensor Output1:PNP; Supply Voltage DC Max:24V; Supply Voltage DC Min:12V; Switch Operation:Normally Open; Thread Size:M12