Telemecanique XS130BLPBM12
Proximity Sensor, 30MM Barrel, Shielded Metal, PNP, Range 10MM, 10-36VDC, M12 C
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet6 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
Inductive Proximity Sensor, Pnp, 24V; Product Range:Xs Series; Sensing Range Max:10Mm; Sensor Output Type:Pnp; Supply Voltage Dc Max:24V; Supply Voltage Dc Min:12V; Thread Size - Metric:M30 Rohs Compliant: Yes |Telemecanique Sensors XS130BLPBM12
SCHNEIDER ELECTRIC XS130BLPBM12 Proximity Sensor, Inductive, 30mm, PNP, NC. More details: Cylindrical Proximity Sensor, Sensing Method Inductive, Diameter 30mm, Power Requirement 12 to 24VDC, Circuit Type 3 Wire PNP, Output Mode NC, Shielded, NEMA Rating 4X, IP Rating 67, Electrical Connection 4 Pin M12 Connector, Case Material Nickel Plated Brass, Basic Material Metal, Max. Detecting Distance 10.0mm, Length 41mm, Operating Frequency 200 Hz, Operating Temp. Range -13 Degrees to 158 Degrees F, Max. Current Load 100mA, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Compliance, RoHS