Telemecanique XS118BLPBM12
Proximity Sensor Inductive NC PNP 5mm 12V to 24V
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet6 页3 年前
TME
3 个月趋势:
-12.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
Inductive Proximity Sensor, Pnp, 24V; Product Range:Xs Series; Sensing Range Max:5Mm; Sensor Output Type:Pnp; Supply Voltage Dc Max:24Vdc; Supply Voltage Dc Min:12Vdc; Thread Size - Metric:M18 Rohs Compliant: Yes |Telemecanique Sensors XS118BLPBM12
SCHNEIDER ELECTRIC XS118BLPBM12 Proximity Sensor, Inductive, 18mm, PNP, NC. More details: Cylindrical Proximity Sensor, Sensing Method Inductive, Diameter 18mm, Power Requirement 12 to 24VDC, Circuit Type 3 Wire PNP, Output Mode NC, Shielded, NEMA Rating 4X, IP Rating 67, Electrical Connection 4 Pin M12 Connector, Case Material Nickel Plated Brass, Basic Material Metal, Max. Detecting Distance 5.0mm, Length 41mm, Operating Frequency 2000 Hz, Operating Temp. Range -13 Degrees to 158 Degrees F, Max. Current Load 100mA, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Compliance, RoHS