Telemecanique XS112BLPBM12
Cylindrical, Inductive Proximity Sensor, 12 mm Dia., Brass, M12, 3 Wires, Shielded
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页4 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
Proximity Sensor Inductive NC PNP 2mm 12V to 24VDC
INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR, 2MM, 24VDC; Sensing Range Max:2mm; Thread Size - Metric:M12 x 1; Sensor Output:PNP-NC; Supply Voltage DC Min:12V; Supply Voltage DC Max:24V; Product Range:OsiSense XS Series; SVHC:No SVHC (15-
Inductive Proximity Sensor, Pnp-Nc, 24V; Sensor Type:Inductive Proximity Sensor; Operating Temperature Max:70°C; Supply Voltage Min:12Vdc; Supply Voltage Max:24Vdc; Sensor Output Type:3-Wire, Pnp, Nc; Sensor Body Material:Brass Rohs Compliant: Yes |Telemecanique Sensors XS112BLPBM12
With Osiprox, intelligent self-teaching of the metal environment simplifies selection and setup, with improved integration in the machine. Applications include, but not limited to, assembly machines, robotics, machine-tools, packaging, materials handling and conveying. Features: •Flush or Non Flush Mountable Options •Available in Plastic or Metal Housing in 8 mm, 12 mm, 18 mm and 30 mm Barrel Style •Available in Normally Open or Normally Closed Outputs with NPN or PNP Functionality •100 mA Switching Capacity Specifications: •Sensing Ranges from 2.5 mm (0.09") to 10 mm (0.39") •–20°C to +70°C (–4°F to +158°F) •10 to 36 VDC