Telemecanique XCNT2510G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Top Plunger Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC 15N Linear Screw Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
Newark
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
描述
limit switch XCNT - metal end plunger - 1NC+1NO - slow - Pg11
Snap Acting/Limit Switch
LIMIT SW, SPST-NC/NO, PLUNGER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Top Plunger; Contact Configuration:SPST-NC, SPST-NO; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:15N; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes