Telemecanique XCNT2503G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Cross Roller Plunger Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC 6N Linear Screw Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页7 年前
Newark
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
描述
Snap Acting/Limit Switch
LIMIT SW, SPST-NC/NO, PLUNGER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Roller Plunger; Contact Configuration:SPST-NC, SPST-NO; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:6N; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes