Telemecanique XCNR2518P20
Switch Limit N.O./N.C. DPST Side Rotary with Roller Lever Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC Rotary Screw Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页7 年前
Burklin Elektronik
Newark
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCNR2518P20
LIMIT SWITCH, THERMOPLASTIC ROLLER LEVER, M20 SLOW SWITCH
LIMIT SW, SPST-NO/NC, LEVER, 3A, 240VAC; Limit Switch Actuator:Roller Lever; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:0.1N-m; Product Range:OsiSense XC SeriesRoHS Compliant: Yes