Telemecanique XCKP2511G11
Switch Limit N.O./N.C. DPST Top Plunger Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC 15N Linear Screw Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Burklin Elektronik
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Telemecanique Sensors Plunger Limit Switch, 1NC/1NO, IP66, IP67, Plastic Housing, 10A Max
limit switch XCKP - metal end plunger with nitrile boot - 1NC+1NO - slow - Pg11
Schneider Electric Limit switches XC Standard Eindschakelaar - XCKP2511G11
LIMIT SW, SPST-NO/NC, PLUNGER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Top Plunger; Contact Configuration:SPST-NO, SPST-NC; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:15N; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes